Korjo Hair Dryer
Korjo Hair Dryer. A light but powerful hair dryer (1200W on 240V) with concentrator and two heat/speed settings. Folds for easy packing and travelling.
Approved by Australian Electrical Authorities.
Korjo Hair Dryer Features
- Dual voltage for worldwide use
- 1200W on 240V, 900W on 110V
- Folds to a compact size for easy packing
- Size in use: 18cm x 16.5cm
- High performance, yet lightweight
- Removable concentrator included
#Korjo #travel #gift #accessories
(9312794808085)
| SKU | 9312794808085 |
| Model # | HD80 |
| Barcode # | 9312794808085 |
| Brand | Korjo |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.135m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.135m |
| Assembled Length | 0.110m |
| Assembled Height | 0.159m |
| Assembled Width | 0.070m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997