25cm Micro USB Cable - Black
Connect your Android or Windows smartphone or tablet to a USB charger to charge your device or to a computer to sync & charge.
Features
- Suitable for most smartphones and tablets with micro USB connector
- Compatible with Samsung, LG, Sony, HTC, Motorola, Nokia, Huawei, Nexus, Oppo and more
- Great for charging USB devices such as cameras, wearables, speakers, headsets and Bluetooth devices
- Only 25cm long to eliminate clutter and tangles
- Can be used to charge your device and sync your data
- Supports 2A fast charging
#Travel #Gift #Accessories
(9332902017864)
| SKU | 9332902017864 |
| Model # | KM25BK |
| Barcode # | 9332902017864 |
| Brand | Klik |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.070m |
| Assembled Height | 0.149m |
| Assembled Width | 0.020m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997