John Beswick Dogs Figurine 14cm German Shepherd, Whitehill JBD98
John Beswick Dogs German Shepherd Figurine
Expertly modelled and hand-painted, this collectible piece captures the bravery and obedient nature of the courageous German Shepherd. Made from high-quality ceramic, the figurine showcases the craftsmanship and attention to detail that John Beswick is renowned for.
Features
- Makes a wonderful gift for dog lovers
- Realistic detailing and lifelike pose
- Part of the John Beswick Dogs Collection
Specifications
- Material: Ceramic
- Approximate size 14.5cm
- Packaged in branded gift box
#Collect #Display #Gift #Home Decor
(5013298445939)
| SKU | 5013298445939 |
| Model # | JBD98 |
| Barcode # | 5013298445939 |
| Brand | John Beswick |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.160m |
| Assembled Height | 0.145m |
| Assembled Width | 0.050m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997