Home Tutor Series Basic Comprehension Year 6 Workbook
Supports comprehension skills for upper primary students.
Ideal for Year 6 Primary Students, Teachers, Parents and Tutors.
Specifications
- ISBN: 9780648376453
- Published: August 2022
- Format: Paperback
- Dimensions: 21 x 28 x 0.5cm
#year 6 comprehension workbook #primary literacy australia #reading skills
(9780648376453)
| SKU | 9780648376453 |
| Model # | 9780648376453 |
| Barcode # | 9780648376453 |
| Brand | Home Tutor Series |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Assembled Length | 0.280m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997