Heartwood Creek Figurine 20cm Noah's Ark, Whitehill 6008413
$198.99
RRP $725.99
SAVE 73%
Only 2 left
Heartwood Creek Noah's Ark Figurine
Noah's Ark, Set Sail With Faith That Doesn't Fail
This impressive hand-painted and intricately sculpted design by Jim Shore honors the beloved Bible story of Noah and his ark. With a pair of each breed of animal, Noah and his family set sail on a faithful journey as the nations of the Earth are flooded.
Specifications
- Material: Stone Resin
- Dimensions: 21cm H x 3.8cm W x 10.5cm L
- Presentation: Branded giftbox
#Collect #Display #Gift #Home D
(028399292363)
| SKU | 028399292363 |
| Model # | 6008413 |
| Barcode # | 028399292363 |
| Brand | Heartwood Creek |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997