Heartwood Creek Figurine 12cm Winter Gnome, Whitehill 6013140
$34.99
RRP $70.99
SAVE 51%
Only 1 left
Heartwood Creek Winter Gnome Figurine
Seasonal Gnomes, An Artist For All Seasons - Winter
These playful seasonal gnomes are self-portrait styled sculptures of Jim Shore himself! The artist's creations depict his favorite hobbies of each season. This Wintertime gnome is fashioned in blue and snowflakes with a carving tool.
Specifications
- Material: Stone Resin
- Dimensions: 12.5cm H x 6.35cm W x 5.7cm L
- Presentation: Branded photo gift box
#Collect #Display #Gift #Home D
(028399349883)
| SKU | 028399349883 |
| Model # | 6013140 |
| Barcode # | 028399349883 |
| Brand | Heartwood Creek |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997