Heartwood Creek Figurine 12cm Summer Gnome, Whitehill 6013138
$34.99
RRP $70.99
SAVE 51%
Only 1 left
Heartwood Creek Summer Gnome Figurine
Seasonal Gnomes, An Artist For All Seasons - Summer
These playful seasonal gnomes are self-portrait styled sculptures of Jim Shore himself! The artist's creations depict his favorite hobbies of each season. This Summertime gnome is fashioned in red and blue with a grilling spatula and hamburger for Summer.
Specifications
- Material: Stone Resin
- Dimensions: 12.5cm H x 6.35cm W x 5.7cm L
- Presentation: Branded photo gift box
#Collect #Display #Gift #Home D
(028399349869)
| SKU | 028399349869 |
| Model # | 6013138 |
| Barcode # | 028399349869 |
| Brand | Heartwood Creek |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997