Harry Potter Activity Toy Harry Potter Nursery Pram Toy, Jas-HP61030
Harry Potter Activity Toy
Harry Potter is ready for on-the-go play with this attachable activity toy. Featuring a handy loop for hanging from a pram, cot, high chair or bouncer, this toy features Harry in his signature uniform complete with scarf. Harry holds a star shaped teether, a soft suitcase with Hedwig and a Hogwarts Express Platform 9 3/4 train ticket. This activity toy is a must-have to keep baby engaged when out and about.
Features
- Harry wearing his signature Gryffindor uniform
- Includes multiple textures, tactile features, crinkle & bell
- Has a handy loop for easy attachment
- Suitable from birth
Specifications
- Materials: Polyester
- Age Suitability: From Birth
- Dimensions (L x W x H): 8 x 7.5 x 12cm
#Toy #Collect #Play
(081787610309)
| SKU | 081787610309 |
| Model # | HP61030 |
| Barcode # | 081787610309 |
| Brand | Harry Potter |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.075m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Assembled Length | 0.080m |
| Assembled Height | 0.120m |
| Assembled Width | 0.075m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997