GUND Plush Teddy Bear 26cm 125th Anniversary Benedict Faux Mohair, Jasnor U6066131
GUND BEAR: 125TH ANNIVERSARY BENEDICT FAUX MOHAIR
Benedict honors the 125 years GUND has dedicated to making cuddly, timeless plush toys. This commemorative bear boasts fluffy champagne-colored plush, a silky ribbon, poseable limbs, and a metallic gold collector's medallion. This beautiful collectible teddy bear features surface-washable construction for easy cleaning and ships in a display-ready collector's box. Makes the perfect gift for stuffed animal collectors!
Features
- Premier limited edition plush
- Commemorating 125 years
- Soft and huggable
- Features a metallic gold collector's medallion
- Features surface-washable construction for easy cleaning
Specifications
- Age Suitability: 1 year
- Dimensions (L x W x H): 20 x 15 x 26cm
- Weight: 0.8kg
Supplied by Jasnor.
#toy #gift #kids #plush #baby
(778988446645)
| SKU | 778988446645 |
| Model # | U6066131 |
| Barcode # | 778988446645 |
| Brand | GUND |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.380m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Assembled Length | 0.280m |
| Assembled Height | 0.329m |
| Assembled Width | 0.250m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997