Excel Success One HSC Topic-by-Topic: Mathematics Standard 2
Excel Success One HSC Topic-by-Topic: Mathematics Standard 2
Aseries for 2022 with past HSC questions from 2001-2021, arranged into topics with worked answers.
Revise the smart way with Excel Success One HSC Topic-By-Topic Mathematics Standard 2 2022 Edition. Use this guide during the year to practise HSC questions whenever you have completed a topic in class and need to study for a topic test, assessment task or lastly for the HSC Exam.
Details
- Level: Year 12
- Subject: Mathematics
- Publication Date: 2022
#Australian Curriculum #Study Guide
(9781741257328)
| SKU | 9781741257328 |
| Model # | 9781741257328 |
| Barcode # | 9781741257328 |
| Brand | Pascal Press |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.260m |
| Shipping Length | 0.340m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.220m |
| Assembled Height | 0.281m |
| Assembled Width | 0.020m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997