Excel Study Guide Year 12 Mathematics Standard 1
Excel Study Guide Year 12 Mathematics Standard 1
This study guide includes great examples with worked solutions, practice questions and handy tips for successfully completing standard 1 mathematics.
This full-colour format has even more features than before to help students get the results they want!
Topics include: Algebra Measurement Financial Mathematics Statistical Analysis Networks Sample HSC Examination papers
Details
- Level: Year 12
- Subject: Mathematics
- Publication Date: July 2021
- Author(s): Lyn Baker
#Australian Curriculum #Study Guide
(9781741256895)
| SKU | 9781741256895 |
| Model # | 9781741256895 |
| Barcode # | 9781741256895 |
| Brand | Pascal Press |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.330m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.220m |
| Assembled Height | 0.281m |
| Assembled Width | 0.030m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997