Excel Study Guide Year 12 Mathematics Advanced - Brand New Edition
$37.95
RRP $40.95
SAVE 7%
Only 2 left
Excel Study Guide Year 12 Mathematics Advanced
This full-colour format has even more features to help students succeed in Year 12.
This guide includes:
- Topic key points
- HSC exam-type questions
- Examples with worked solutions
- Mark distributions in answers to exam-type questions
- Practice questions
Sample HSC examination papers. Tips. Worked solutions to all questions
Details
- Level: Year 12
- Subject: Mathematics
- Author(s): Lyn Baker
#Australian Curriculum #Study Guide
(9781741256802)
| SKU | 9781741256802 |
| Model # | 9781741256802 |
| Barcode # | 9781741256802 |
| Brand | Pascal Press |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.330m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.220m |
| Assembled Height | 0.281m |
| Assembled Width | 0.030m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997