Equilibrium Crystal Tree of Truth & Wisdom Lapis Lazulli, Gibson Gifts 26635
Equilibrium Crystal Tree
Tree of Truth & Wisdom - Lapis Lazulli
Embrace the power of knowledge, clarity, and personal growth with the Equilibrium Tree of Truth & Wisdom. Beautifully designed and rich with symbolism, this elegant piece features a graceful tree motif representing deep roots, inner strength, and the timeless value of wisdom and truth.
Lapis Lazulli is known as the stone of self-discovery & spiritual enlightenment. It is a symbol of strength and insight.
This keepsake is more than just a decorative item, it's a thoughtful expression of life's journey and the wisdom gained along the way. It makes a perfect present for teachers, mentors, graduates, or anyone seeking inspiration and guidance.
Specifications
- Dimensions (L x W x H): 8 x 6 x 12cm
- Presented in glass dome with wooden base, packaged in a matching gift box.
#Gift #Home #Chic #Living #Indoor #Decor #Symbol
(9314777266356)
| SKU | 9314777266356 |
| Model # | 26635 |
| Barcode # | 9314777266356 |
| Brand | Equilibrium |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.200m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.100m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997