Equilibrium Crystal Tree of Love & Compassion Amethyst & Rose Quartz, Gibson Gifts 26633
Equilibrium Crystal Tree
Tree of Love & Compassion - Amethyst & Rose Quartz
Celebrate the beauty of kindness, empathy, and emotional connection with the Equilibrium Tree of Love & Compassion. This elegant piece from the Equilibrium collection features a beautifully crafted tree design, symbolizing growth, unity, and heartfelt bonds between loved ones.
Together Amethyst & Rose Quartz are thought to calm our mind and heart. It is a symbol of connection and care.
A meaningful gift for someone special, whether to express love, gratitude, or simply to remind them how much they're appreciated. It's perfect for birthdays, anniversaries, or as a thoughtful gesture.
Specifications
- Dimensions (L x W x H): 8 x 6 x 12cm
- Presented in glass dome with wooden base, packaged in a matching gift box.
#Gift #Home #Chic #Living #Indoor #Decor #Symbol
(9314777266332)
| SKU | 9314777266332 |
| Model # | 26633 |
| Barcode # | 9314777266332 |
| Brand | Equilibrium |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.200m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.100m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997