Enesco Disney Britto Figurine 10cm Eeyore, Jasnor ERB6001309
Disney Britto Eeyore Mini Figurine
Enchanted by the butterfly perched on his nose, everyone's favourite gloomy donkey Eeyore is bestowed with a dose of optimism in this striking re-imagination by pop artist Romero Britto. Lovely lavender and pretty polka dots abound in this exquisitely handcrafted 10cm x 5cm miniature figurine, sure to delight any Winnie the Pooh or Disney fan.
Features
- Authentic Disney Britto design featuring Romero Britto's signature pop art flair
- Ideal gift for the avid figurine collector or Disney fan
- Made from stone resin
- Presented in a branded gift box
Specifications
- Material: Stone Resin
- Dimensions (L x W x H): 10 x 5.5 x 6.5cm
- Weight: 0.2kg
#Disney #Winnie-the-Pooh #Collect #Display #Gift #Home Decor
(045544973564)
| SKU | 045544973564 |
| Model # | ERB6001309 |
| Barcode # | 045544973564 |
| Brand | Enesco |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997