Little Feet Meerkat Eco Plush
Cute, soft and sustainably made, the Little Feet Meerkat Eco Plush is perfect for eco-conscious families. Designed for babies and young children, it offers a gentle, safe and cuddly companion for everyday play. A lovable gift that combines comfort with environmentally friendly materials.
Designed in Australia with love and care, handmade for you to cuddle.
Features
- 100% recycled materials
- Surface washable
- Age recommendation: 3 years+
- Designed in Australia
#MeerkatPlush #EcoToy #SustainableToys #KidsPlush #SoftToy #KaraOnline #EcoFriendly #StuffedAnimal #GreenGift #Plushie
(9319362078413)
| SKU | 9319362078413 |
| Model # | E-767-ME |
| Barcode # | 9319362078413 |
| Brand | Elka Australia |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.200m |
| Assembled Height | 0.100m |
| Assembled Width | 0.100m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997