TWO-FOLD DUCK UMBRELLA
Whimsical design, make rainy days a little bit more enjoyable with this Two-Fold Duck Umbrella, an accessory with a personality all its own. Featuring a charming wooden duck handle, this umbrella blends style and convenience.
Features
- Two-fold
- Automatic Open Button (manual close)
- High-strength Steel Frame
- Comes with matching cover
- Includes wrist strap for added convenience
Specifications
- Folded Length: 44cm
- Open Size: 59cm height, 94cm diameter
- Weight: 356g
- Made in China
- Material Composition: Wooden Handle, Metal Frame, Fiberglass Ribs
#Wooden Duck #travel #gift #accessories
(2990010313505)
| SKU | 2990010313505 |
| Model # | 2990010313505 |
| Barcode # | 2990010313505 |
| Brand | Kara Online |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.340m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.000782000m3 |
| Assembled Length | 0.450m |
| Assembled Height | 0.034m |
| Assembled Width | 0.050m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997