Disney Traditions Figurine 21cm Cinderella Transformation, Whitehill 6007054
Disney Traditions Cinderella Transformation Figurine
Jim Shore's unmistakable style combines classic Disney characters with designs inspired by folk art forms of quilting, rosemaling and tole painting. With a curtsy, Cinderella charms Prince Charming and the world. In her gorgeous gown magically sown by her fairy godmother, she struts in slippers made of glass. Losing one before the clock strikes twelve, Jim Shore captures the maid as a princess.
Features
- Material: Resin
- Dimensions: 21cm H x 11cm W x 18cm L
- Presentation: Branded window gift box
Not a toy or children's product. Intended for adults only.
(028399270064)
| SKU | 028399270064 |
| Model # | 6007054 |
| Barcode # | 028399270064 |
| Brand | Enesco |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.180m |
| Assembled Height | 0.210m |
| Assembled Width | 0.110m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997