Disney Traditions Figurine 20cm Seven Dwarfs, Whitehill 4005434
Disney Traditions Seven Dwarfs Figurine
Snow White & The Seven Dwarfs, Homeward Bound
Jim Shore's unmistakable style combines classic Disney characters with designs inspired by folk art forms of quilting, rosemaling and tole painting. Heigh-ho, heigh-ho! Snow White's beloved dwarfs are headed home after a long day of digging in this intricately sculpted stone resin figurine. The handcrafted design commemorates an iconic scene from the 1937 classic, Snow White and the Seven Dwarfs.
Details
- Material: Stone Resin
- Dimensions: 20cm H x 33cm W x 9cm L
- Packaging: Branded gift box
Not a toy or children's product. Intended for adults only.
(045544076524)
| SKU | 045544076524 |
| Model # | 4005434 |
| Barcode # | 045544076524 |
| Brand | Enesco |
| Assembled Length | 0.090m |
| Assembled Height | 0.200m |
| Assembled Width | 0.330m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997