Disney Traditions Figurine 18cm Mickey Groom & Minnie Bride, Whitehill 4059748
Disney Traditions Mickey Groom & Minnie Bride Figurine
Mickey & Friends, Two Souls, One Heart
Jim Shore's unmistakable style combines classic Disney characters with designs inspired by folk art forms of quilting, rosemaling and tole painting. This beautifully detailed figurine is a gorgeous depiction of Mickey as a doting groom with quilted accents on his suit and Minnie as a blushing bride in a gown with rosemaling details. For a personal touch, add a special message, name or date.
Details
- Material: Stone Resin
- Dimensions: 18cm H x 6.3cm W x 12.7cm L
- Packaging: Branded gift box
Not a toy or children's product. Intended for adults only.
#Collect #Display #Gift #Home D
(045544940030)
| SKU | 045544940030 |
| Model # | 4059748 |
| Barcode # | 045544940030 |
| Brand | Enesco |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Assembled Length | 0.127m |
| Assembled Height | 0.159m |
| Assembled Width | 0.063m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997