Disney Traditions Figurine 16cm Aristocats Story Book, Whitehill 6013080
Disney Traditions Aristocats Storybook Figurine
Aristocats, Long Ago in Paris
Bring home a piece of Disney magic with this enchanting collectible figurine, an artful tribute to The Aristocats, crafted by renowned artist Jim Shore. The figurine is designed to resemble an open storybook: behind the characters, the pages form a backdrop depicting a scenic Paris view, complete with the inscription "Long ago in Paris a family of aristocats lived with an old lady.", evoking nostalgia and the fairy-tale heart of the film.
Details
- Material: Polyresin
- Dimensions (L x W x H): 20 x 11 x 16cm
- Presentation: Branded gift box
Not a toy or children's product. Intended for adults only.
(028399364411)
| SKU | 028399364411 |
| Model # | 6013080 |
| Barcode # | 028399364411 |
| Brand | Enesco |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Assembled Length | 0.190m |
| Assembled Height | 0.155m |
| Assembled Width | 0.100m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997