Disney Showcase Couture de Force Figurine 20cm Ursula, Whitehill 4055791
Disney Showcase - 20cm Ursula Couture de Force - The Little Mermaid
Ursula from Disney's "The Little Mermaid" is flaunting her new haute couture look, embellished with sparkling crystals, a deep V-back, and thigh-high slit to look decidedly more 'chanteuse' than 'sea witch'. Precise etching mimics a pleated skirt with lace-like trim. Her lifelike tentacles curl out from under the skirt's floor-length hemline. Sculpted from stone resin, this handcrafted design is hand-painted in fine detail, encapsulating Ursula's gleeful cunning.
- Material: Stone Resin
- Dimensions: 20cm H x 14cm W x 20cm L
- Presentation: Branded giftbox
- Not a toy or children's product. Intended for adults only.
(045544894111)
| SKU | 045544894111 |
| Model # | 4055791 |
| Barcode # | 045544894111 |
| Brand | Disney |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997