Disney Salt & Pepper Shaker Set Winnie The Pooh Eeyore & Pooh EDI6002272
Disney Winnie The Pooh Eeyore & Pooh Salt & Pepper Shaker Set
Winnie the Pooh is always happy to lend a helpful hand whenever Eeyore needs held reattaching his tail. This delightful salt and pepper set is produced from high quality stoneware and is presented in window box packaging.
Features
- Hand painted Eeyore and Pooh design
- Hand wash recommended
- Hand crafted in high quality stoneware
- Perfect for any Disney Fan or Collector!
- Presented in an acetate cover branded gift box
Specifications
- Material: Ceramic
- Product Size (L x W x H): 4.5 x 4.5 x 9cm
- Packaging Size (L x W x H): 16 x 8 x 13cm
- Weight: 0.2kg
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(028399123018)
| SKU | 028399123018 |
| Model # | EDI6002272 |
| Barcode # | 028399123018 |
| Brand | Disney |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.130m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Assembled Length | 0.050m |
| Assembled Height | 0.079m |
| Assembled Width | 0.050m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997