Disney Salt & Pepper Shaker Set Cheshire Cat JAS-EDI6003749
Disney Alice In Wonderland Cheshire Cat Salt & Pepper Shaker Set
Cheshire is known for being a bit mad but it seems he's finally lost his head in this salt and pepper set. Smiling his classic impish grin, he pops his noggin right off for a laugh. Choose to put him back together again, or savour the moment. Presented in window box packaging.
Features
- Hand painted Cheshire Cat design
- Hand wash recommended
- Hand painted and hand crafted in high quality stoneware
- Perfect for any Disney Fan or Collector!
- Presented in an acetate cover branded gift box
Specifications
- Material: Stoneware
- Product Size (L x W x H): 9 x 6.5 x 11.5cm
- Weight: 0.3kg
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(028399185924)
| SKU | 028399185924 |
| Model # | EDI6003749 |
| Barcode # | 028399185924 |
| Brand | Enesco |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.130m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Assembled Length | 0.090m |
| Assembled Height | 0.099m |
| Assembled Width | 0.065m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997