Disney Cookie Jar 26cm Steamboat Willie JAS-EDI6008684
Disney Steamboat Willie Cookie Jar
In his first moment in animation, Mickey Mouse enters the Disney landscape as Steamboat Willie. Donning his vintage conductor cap and black & white hue, the mouse wears a smile as he harbors your cookie pile. This jar will steer your sweets to freshness. This retro Steamboat Willie cookie jar has a removable hat as the lid and is a must have piece for collectors and Disney fans.
Features
- Great for treats, coffee, flour, sugar or cookies
- Hand crafted in high quality stoneware/ceramic
- Cookie Jar features removable hat as the lid
- Perfect for any Disney Fan or Collector!
Specifications
- Material: Ceramic
- Dimensions (L x W x H): 25 x 20 x 26cm
- Weight: 2.1kg
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(028399286560)
| SKU | 028399286560 |
| Model # | EDI6008684 |
| Barcode # | 028399286560 |
| Brand | Enesco |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.160m |
| Shipping Height | 0.260m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Assembled Length | 0.250m |
| Assembled Height | 0.249m |
| Assembled Width | 0.240m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997