Dinki Di Bluey The Blue Wing Kookaburra Plush
Bluey the Blue Wing Kookaburra is a charming plush toy from the Dinki Di collection inspired by Australia's iconic laughing bird. Soft, cuddly, and full of character, Bluey is perfect for imaginative play, wildlife learning, and snuggly adventures.
Features
- Designed in Australia
- Made from 100% recycled materials
- Surface washable
- Suitable for ages 3+
#KookaburraPlush #DinkiDi #AustralianBird #BirdPlush #WildlifeToy #SoftToy
(9313787961213)
| SKU | 9313787961213 |
| Model # | CA96121 |
| Barcode # | 9313787961213 |
| Brand | CA Australia |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Assembled Height | 0.150m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997