Dhink Night Light Rechargeable LED Silicone Penguin, Whitehill DHINK441-21
Dhink Rechargeable Night Light
Penguin
The Dhink Rechargeable Night Light is a perfect addition to any children's room. Calm and practical at night. Sweet and cute during the day.
Specifications
- Light: LED
- Material: BPA-free soft-touch silicone
- Power: Rechargeable battery
- Dimensions (L x W x H): Light 10 x 9 x 14cm, Packaging 13 x 13 x 18.5cm
Features
- Timer function (15 minutes)
- 7 colour modes (50% white, 100% white, colour loop, red, yellow, green, blue)
- Instructions manual included in packaging
#Lighting #Lamp #Reading
(5404006063062)
| SKU | 5404006063062 |
| Model # | DHINK441-21 |
| Barcode # | 5404006063062 |
| Brand | Dhink |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.120m |
| Assembled Height | 0.149m |
| Assembled Width | 0.090m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997