DEMDACO Giving Collection Blanket 140cm Ribbed Cream, Whitehill 1004440206
DEMDACO Cream Ribbed Blanket
Snuggle up with the Ribbed Blanket. Providing ultimate comfort, this perfectly-sized blanket is a household must have. A great gift for the homebody or yourself.
Packaging sentiment: We all need a little comfort now and then. A reminder to help us know that we are not alone in the world. That there is someone in our corner, ready with a hug, no matter what. Always know you are being thought of, cheered on, and loved for exactly who you are. Someone who is cherished.
Specifications
- Materials: Polyester
- Dimensions: 132cm W x 160cm L
- Care Instructions: Tumble Dry Low, Do Not Bleach, Wash With Similar Colors Only, Machine Wash Delicate
- Comes in gift box
#Gift #Home #Chic #Living #Kitchen #Indoor #Light #Decor
(638713647153)
| SKU | 638713647153 |
| Model # | 1004440206 |
| Barcode # | 638713647153 |
| Brand | Demdaco |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997