Deddy Bears Plush In Coffin LARGE 30cm DRIPPS (Series 3) JAS-DB31206
DEDDY BEARS SERIES 3 IN LARGE COFFIN - DRIPPS
The Deddy Bear Series 3 is here! Deddy Bears are impulsive, fun, super scary and are perfect for tweens, collectors, and fright fans alike! Characters include Dr. Beargrave, Skidmark, Bulgebear, Doodlebear, Gutsybear and Dripps.
Features
- Presented in a large Deddy coffin
- Includes unique death certificate with character information
- Covered in super-soft fur and filled with squishy plush material
- Features embroidered details
Specifications
- Material: Polyester
- Recommended Age: 6+ years
- Dimensions (L x W x H): Bear 24 x 13 x 30cm, Coffin 21 x 13 x 32cm
#toy #gift #kids #plush
(5391540233795)
| SKU | 5391540233795 |
| Model # | DB31206 |
| Barcode # | 5391540233795 |
| Brand | Deddy Bears |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.320m |
| Shipping Length | 0.210m |
| Assembled Length | 0.240m |
| Assembled Height | 0.281m |
| Assembled Width | 0.130m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997