Davis & Waddell Electric Ice Cream Maker 1.5L White, isAlbi DES0318
Davis & Waddell Electric Ice Cream Maker
A compact ice cream maker ideal for home use. Perfect for creating fresh frozen desserts including ice cream, sorbet and gelati.
Features
- A transparent lid, paddle, non-slip feet and freezer bowl
- Easy and simple one switch operation.
Specifications
- Colour: White
- Size: 20x20x22cm
- Capacity: 1.5L
- Made from durable ABS and PP plastics with electronic components
- Made in China.
Instructions
- Instruction leaflet with recipes included
- Freezing bowl must be chillded for minimum 8 hours prior to use.
#Kitchen #Dessert #Snack #Gift #Eat #Cooking #Home Decor
(9345869218496)
| SKU | 9345869218496 |
| Model # | DES0318 |
| Barcode # | 9345869218496 |
| Brand | Davis & Waddell |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997