Davis & Waddell Darley Compost Bin 3.5L Cream F5104752
Davis & Waddell Darley Compost Bin
This Darley 3.5L Compost Bin is a stylish and practical solution for the tabletop and pantry. It keeps your kitchen beautiful and organic waste out of sight, with 3 activated charcoal inserts to filter unwanted smells. Place it on a benchtop for convenient access and carry outdoors with the sturdy stainless steel handle. Enrich your kitchen with the Darley 3.5L Compost Bin from Davis & Waddell.
Features & Specs:
- Includes 3 activated charcoal inserts to eliminate unwanted smells.
- Easy to clean.
- Convenient benchtop access.
- Sturdy stainless steel handle for carrying outdoors.
- 3.5L Capacity
- Size: 22 x 18.5 x 24.8cm
- Materials: Ceramic/Stainless Steel
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(9345869299150)
| SKU | 9345869299150 |
| Model # | F5104752 |
| Barcode # | 9345869299150 |
| Brand | Davis & Waddell |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.190m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.010450000m3 |
| Assembled Length | 0.220m |
| Assembled Height | 0.249m |
| Assembled Width | 0.190m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997