Core Plus Braided Cable 1.5m Type-C, Gibson Gifts 26257
$17.99
RRP $20.00
SAVE 10%
In Stock
Core Plus Type-C Braided Cable
Stay connected with Core cables. Packed in fully recyclable packaging, Core accessories are certified to international and Australian standards and offer a 12-month manufacturer warranty.
Features
- Double braided nylon cable for durability
- Fast charging
Specifications
- Connectors: Type-C to Type-C
- Length: 1.5m
- Power: 3A/60W
#Core #travel #gift #accessories #mobile #cable #adaptor
(9314777262570)
| SKU | 9314777262570 |
| Model # | 26257 |
| Barcode # | 9314777262570 |
| Brand | Core |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997