Comsol Car Charger 32W Dual Port USB-C & USB-A Black CCD32BK
Comsol Car Charger 32W Dual Port USB-C & USB-A
32W 2-Port USB-C and USB-A Car Charger for smartphones and tablets.
Features
- USB-C ensures fast, safe and optimal charging performance
- Fast charge a compatible smartphone from 0 to 50% in 30 minute
- USB-C Output: 5V/3A 9V/2.22A
- USB-A Output: 5V/2.4A
- Total Output: 32W
Compatible with most smartphones and tablets including Apple, Samsung, Huawei, Google, Oppo, Xiaomi, Vivo, Realme, LG.
2 Years Manufacturer Warranty
#Comsol #travel #gift #accessories #mobile #cable #adaptor
(9332902024954)
| SKU | 9332902024954 |
| Model # | CCD32BK |
| Barcode # | 9332902024954 |
| Brand | Comsol |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997