Classic Quilts Coverlet Queen Diamond White KD5170Q
Classic Quilts Diamond White Coverlet
A solid white diamond embroidered pattern coverlet. Coverlets are a type of lightweight, decorative bed coverings that lies somewhere between a quilt and a bedspread. Includes a matching pair of pillow cases.
Transform your bedroom into a cozy retreat with this luxurious quilt coverlet. Crafted from soft, breathable fabric, it provides the perfect combination of comfort and style. The elegant design adds a touch of sophistication, while the lightweight yet warm material makes it ideal for year-round use. Whether you're looking to refresh your space or add a layer of warmth for those cooler nights, this quilt coverlet is the perfect addition to any home. Sleep in comfort and style every night!
Specifications
- Materials: 100% cotton
- 260GSM filling
- Fully machine washable
- Coverlet Size: Queen (230 x 230cm)
- Pillow Case Size: 70cm x 50cm
#Gift #Home #Chic #Living #Kitchen #Indoor #Light #Decor
(9351400002196)
| SKU | 9351400002196 |
| Model # | KD5170Q |
| Barcode # | 9351400002196 |
| Brand | Classic QUILTS ETC |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.400m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997