Caribee Squall 2.0 Waist Bag
The Caribee Squall 2.0 waist bag is water resistant, making it ideal for use when fishing, skiing or outdoors. Waist bags are a convenient way to carry your essentials with you whilst exercising.
Features
- Large capacity water resistant waist bag
- Heat welded seams
- Internal neoprene organiser
- Front zip stash pocket
- Front utility molle loops
- Adjustable QR webbing hip belt
Specifications
- Nylon TPU material
- Size: 16 x 27 x 9cm
#Caribee #travel #gift #accessories #bag
(9315524058224)
| SKU | 9315524058224 |
| Model # | 5822 |
| Barcode # | 9315524058224 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.005m |
| Shipping Height | 0.270m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Assembled Length | 0.270m |
| Assembled Height | 0.079m |
| Assembled Width | 0.160m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997