Caribee Trek Daypack Black 32L- Travel, Outdoor Backpack 6061
Trek 32L Daypack Black - Travel, Outdoor Backpack 6062
Specifications
- Volume: 32L
- Dimensions: 50 x 30 x 22cm
- Weight: 750g
Features
- Action Back Extreme padded harness system
- Padded utility hip belt provides great pack stability
- Multi compartment design with base zip pocket that has an internal zip divider so it can be separated or opened to the main compartment
- Concealable rain cover
- Hydration compatible (just add a 2L or 3L reservoir)
- Front pocket organiser panel
- Sternum strap for improved harness stability, especially if you run
- QR compression system
- Cycling light loop on lower front of pack
#Travel #Gift #Accessories
(9315524060616)
| SKU | 9315524060616 |
| Model # | 6061 |
| Barcode # | 9315524060616 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.480m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Assembled Length | 0.320m |
| Assembled Height | 0.459m |
| Assembled Width | 0.100m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997