Caribee Carry-On Bag Traveller 40 Travel Bag Black 6906
Traveller 40 Carry On Travel Bag Black 6907
Specifications
- Volume: 40L
- Dimensions: 56 x 32 x 22cm
- Weight: 1.2kg
Features
- Split level packing with multiple internal compartments
- Large front pocket storage for quick access items
- Dedicated rear zip padded laptop/tablet pocket
- Concealable rear shoulder straps convert this bag to a backpack
- Concealable side shoulder strap stows in base sleeve pocket
- Comfort grip grab handles
- Oversized side bottle pocket
- Heavy duty water resistant base panel
- Rear luggage trolley loop helps secure your bag to larger suitcases
#Travel #Gift #Accessories
(9315524069060)
| SKU | 9315524069060 |
| Model # | 6906 |
| Barcode # | 9315524069060 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.540m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Assembled Length | 0.370m |
| Assembled Height | 0.499m |
| Assembled Width | 0.090m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997