Caribee Titan Gear Bag 50L Black- tarpaulin material- Sports, Outdoor, Travel Bag 5805
Titan 50L Gear Bag Black - tarpaulin material - Sports, Outdoor, Travel Bag 5806
Specifications
- Volume: 50L
- Dimensions: 56 x 34 x 25cm
- Weight: 1.3kg
Features
- Heavy duty water resistant tarpaulin material
- Large U shaped opening for easy gear access
- Concealable shoulder straps convert this gear bag into a backpack
- Domestic carry on size approved (115cm)
- Lockable #10 oversized main opening zips
- Heavy duty 2in webbing encircles the bag for extra strength
- Multiple external grab handles
- Three internal mesh zip pockets for accessory storage
- Ideal for sports, travel & outdoor use.
#Travel #Gift #Accessories
(9315524058057)
| SKU | 9315524058057 |
| Model # | 5805 |
| Barcode # | 9315524058057 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.560m |
| Shipping Length | 0.340m |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.545m |
| Assembled Width | 0.050m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997