Caribee Skycrane 2L Hydration Backpack Black 6327
Skycrane 2L Hydration Backpack Black 6328
Specifications
- Dimensions: 43 x 20 x 10cm
Features
- Large capacity performance backpack with a dedicated rear zip hydration pocket
- Includes a premium 2L TPU hydration reservoir
- Triple compartment design
- Dual shoulder duct hydration tube ports
- Action Back Extreme padded harness system
- Main storage compartment with organiser
- Front utility zip pocket
- Sternum chest strap
- Quick Release hip belt
- Base reflective cycling light loop
- Side accessory/bottle pockets
#Travel #Gift #Accessories
(9315524063273)
| SKU | 9315524063273 |
| Model # | 6327 |
| Barcode # | 9315524063273 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.440m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.230m |
| Assembled Height | 0.439m |
| Assembled Width | 0.040m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997