Caribee Retro Backpack 26L Black 6250, School & Travel
$31.99
RRP $39.99
SAVE 20%
Only 1 left
Backpack Retro 26L Black 6250, School & Travel
As the name suggests, a Retro styled Caribee backpack that is great for daily use and available in five great colours. Key features
- Volume: 26L
- Dimensions: (w) 30 x (h) 43 x (d) 20cm
- Main compartment for A4 size items
- Multiple storage compartments
- Internal organiser panel
- Rainforced Action Back harness system.
#Travel #Gift #Accessories
(9315524062504)
| SKU | 9315524062504 |
| Model # | 6250 |
| Barcode # | 9315524062504 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.460m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.370m |
| Assembled Height | 0.439m |
| Assembled Width | 0.030m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997