Caribee Brahma Kit Bag
A popular choice for worksites around Australia, the Caribee Brahma Kit Bag has a good size storage compartment and an additional boot pocket to keep your gear clean.
Features
- Large capacity industrial style gear bag
- Heavy duty construction
- Large main storage compartment
- Dedicated end zippered shoe/boot pocket
- Multiple storage pockets
- Reinforced webbing handles
- Metal fittings for added strength
Specifications
- Size: 60L
- Size: 67 x 30 x 30cm
#Caribee #travel #gift #accessories #bag
(9315524057913)
| SKU | 9315524057913 |
| Model # | 5791 |
| Barcode # | 9315524057913 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.670m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.300m |
| Assembled Height | 0.629m |
| Assembled Width | 0.060m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997