Hydration 2L Reservoir Olive 1139
Specifications
- Volume: 2L
Features
- Made from TPU material that is BPA, Phthalate and PVC free
- Quality 2L hydration reservoir incorporating soft touch TPU thermo-welded polyurethane
- Low profile screw cap opening
- High flow mouthpiece with on/off function
- Taste free, odour free and UV stable
- Calibration markings
#Travel #Gift #Accessories
(9315524011380)
| SKU | 9315524011380 |
| Model # | 1138 |
| Barcode # | 9315524011380 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.180m |
| Assembled Height | 0.209m |
| Assembled Width | 0.030m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997