Caribee Hydra 1.5L Hydration Backpack Black 63211
Hydra 1.5L Hydration Backpack Black 63212
Specifications
- Dimensions: 38 x 18 x 6cm
Features
- Includes a premium 1.5L TPU hydration reservoir
- Compact design & light weight make this pack ideal for runners
- Dual shoulder duct hydration tube ports (so you can exit the tube on the left or right side of your back)
- Action Back Extreme padded harness system provides a comfortable fit
- Front utility zip pocket is great for your keys or phone
- Sternum strap with safety whistle secures the pack on your back
- Reflective light loop (handy for cyclists)
#Travel #Gift #Accessories
(9315524632110)
| SKU | 9315524632110 |
| Model # | 63211 |
| Barcode # | 9315524632110 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.400m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Assembled Length | 0.190m |
| Assembled Height | 0.399m |
| Assembled Width | 0.060m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997