Caribee Folding Duffle Bag 37L
A great accessory for travel; for when you need that extra travel bag to carry your shopping spree, the Caribee Folding duffle bag stows neatly into its own integrated storage pouch until needed. Compact & portable, this 37L gear bag has a large main zippered storage compartment with lockable zip housings, a rear luggage trolley pass that through secures this bag to larger suit cases and an adjustable webbing shoulder strap.
Features
- Fold away duffle bag stows neatly into its own integrated storage pouch
- Compact & portable 37L gear bag
- Great accessory for travel
- when you need an extra bag
- Large main zippered storage compartment
- Lockable zip housings for extra security
- Rear luggage trolley pass through secures this bag to larger suit cases
- Adjustable webbing shoulder strap
Specifications
- Volume: 37L
- Dimensions: 53 x 27 x 26cm
- Weight: 270g
#Caribee #travel #gift #accessories #bag
(9315524012127)
| SKU | 9315524012127 |
| Model # | 1212 |
| Barcode # | 9315524012127 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.400m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997