Caribee Expedition 50L Waterproof Kit Bag Black 5818
$71.99
RRP $79.95
SAVE 10%
SOLD OUT
Expedition 50L Waterproof Kit Bag Black 5819
Specifications
- Volume: 50L
- Dimensions: 58 x 32 x 32cm
Features
- 100% waterproof roll top gear bag
- Heavy duty tarpaulin material construction
- Heat welded seams
- Waterproof roll top throat with side QR buckle points
- 1.5in webbing grab handles
- 1in QR compression straps
- End haul handles
- Removable shoulder strap
- Internal accessory zip pocket
#Travel #Gift #Accessories
(9315524058187)
| SKU | 9315524058187 |
| Model # | 5818 |
| Barcode # | 9315524058187 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.310m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Assembled Length | 0.270m |
| Assembled Height | 0.281m |
| Assembled Width | 0.080m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997