Caribee Fold-Away Daypack
The Caribee Fold-away daypack is a 20L travel daypack that stows neatly into it's own integrated storage pouch for compact storage when travelling. Ultra compact and portable it's a great accessory for o/s travel or handy to use as an emergency daypack.
Features
- Fold away daypack stows neatly in to it's own integrated storage pouch
- Ultra compact and portable
- Great accessory for o/s travel & handy to use as an emergency daypack
- Triple compartment design
- Main zip compartment
- Front zip pocket
- Top utility pocket
Specifications
- Volume: 20L
- Size: 46 x 26 x 16cm or 14 x 19 x 5cm (when stowed)
#Caribee #travel #gift #accessories #bag
(9315524012110)
| SKU | 9315524012110 |
| Model # | 1211 |
| Barcode # | 9315524012110 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.190m |
| Assembled Height | 0.034m |
| Assembled Width | 0.140m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997