College 30L Backpack Navy
Key features
- Volume: 30L
- Dimensions: (w) 30 x (h) 47 x (d) 24cm
- Individual padded laptop & tablet sleeves in main compartment
- laptop sleeve 28cm x 40cm (fits most 15.4" laptops), tablet sleeve 25cm x 28cm
- A4 compatible size main compartment
- Front pocket with organiser panel
- Side accessory / bottle pockets
- Action Back Extreme harness system
- Sternum chest strap for improved harness stability
- Sternum strap with safety whistle
- Reflective light loop on lower front of pack.
#Travel #Gift #Accessories
(9315524641518)
| SKU | 9315524641518 |
| Model # | 64151 |
| Barcode # | 9315524641518 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.400m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997