Caribee Adventure Binoculars
Great fun for kids or budding adventurers, these Caribee Adventure Binoculars have a 4 x 30 magnification with adjustable focus.
Features
- Neck strap and custom carry pouch
- Camouflage treatment
- Rubberized contour grip for shock resistance and comfort
- Ideal for sporting events, camping, hiking etc
#Caribee #travel #gift #accessories #bag
(9315524014107)
| SKU | 9315524014107 |
| Model # | 1410 |
| Barcode # | 9315524014107 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.185m |
| Assembled Height | 0.189m |
| Assembled Width | 0.050m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997