Caribee Rhine Backpack 35L Black 6442BLK, School & Travel
Backpack Rhine 35L Black 6442BLK, School & Travel
Ideal for school, uni, work or everyday use this pack is a great size and has heaps of storage pockets to keep you organised and perfect for any activity. Features
- Volume: 35L
- Dimensions: W33 x H50 x D25cm
- Individual padded laptop & tablet sleeves in main compartment: laptop sleeve 28x40cm, tablet sleeve 25x28cm
- Main compartment for A4 size items
- Multiple storage pockets and compartments
- Front pocket organiser panel
- Side accessory/bottle pockets
- Action Back Extreme harness system
#Travel #Gift #Accessories
(9315524644229)
| SKU | 9315524644229 |
| Model # | 6442BLK |
| Barcode # | 9315524644229 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.470m |
| Shipping Length | 0.340m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.459m |
| Assembled Width | 0.050m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997