Caribee Retro Backpack 26L Grey 62504, School & Travel
$31.95
RRP $39.99
SAVE 20%
Only 1 left
Caribee Retro Backpack
Caribee Retro Backpack. As the name suggests, a Retro styled Caribee backpack that is great for daily use and available in three great colours.
Features
- Perfect for school, uni or weekends
- Reinforced Action Back harness system
- A4 compatible size main compartment
- Multiple storage compartments
- Internal organiser panel
Specifications
- Volume: 26L
- Size: 43 x 30 x 20cm
#Caribee #travel #gift #accessories #bag
(9315524625044)
| SKU | 9315524625044 |
| Model # | 62504 |
| Barcode # | 9315524625044 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.460m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Assembled Length | 0.370m |
| Assembled Height | 0.459m |
| Assembled Width | 0.030m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997